Ўзбекистон Президенти 2-4 июль кунлари давлат ташрифи билан Озарбайжонда бўлади
Давлатимиз раҳбари матбуот хизмати маълумотига кўра, ташриф дастурига мувофиқ, 2-3 июль кунлари Боку шаҳрида Олий давлатлараро кенгашнинг иккинчи йиғилиши ва бошқа олий даражадаги тадбирлар бўлиб ўтади.
Ўзбекистон билан Озарбайжон ўртасидаги дўстлик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлаш, ҳамкорликнинг устувор йўналишларида кооперация ва алмашинувларни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилади.
Ўзбекистон Президенти 4 июль куни Хонкенди шаҳрида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилотининг 17-саммитида иштирок этади ва қатор икки томонлама учрашувлар ўтказади.

On July 2-4, the President of Uzbekistan will pay a state visit to Azerbaijan
According to the press service of the head of our state, in accordance with the program of the visit, the second meeting of the Supreme Interstate Council and other high-level events will be held in Baku on July 2-3.
The issues of further strengthening the Uzbek-Azerbaijani relations of friendship, strategic partnership and alliance, as well as expanding cooperation and exchanges in priority areas of cooperation will be considered.
On July 4, in the city of Khankendi, the President of Uzbekistan will take part in the 17th summit of the Economic Cooperation Organization and hold a number of bilateral meetings.