Ўзбекистон Президенти давлат ташрифи билан Озарбайжонда бўлади
Ташриф дастурига мувофиқ, 2-3 июль кунлари Боку шаҳрида Олий давлатлараро кенгашнинг иккинчи йиғилиши ва бошқа олий даражадаги тадбирлар бўлиб ўтади.
Ўзбекистон билан Озарбайжон ўртасидаги дўстлик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлаш, ҳамкорликнинг устувор йўналишларида кооперация ва алмашинувларни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилади.
Ўзбекистон Президенти 4 июль куни Хонкенди шаҳрида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилотининг 17-саммитида иштирок этади ва қатор икки томонлама учрашувлар ўтказади.

Президент Узбекистана совершит государственный визит в Азербайджан
В соответствии с программой пребывания 2-3 июля в городе Баку пройдут второе заседание Высшего межгосударственного совета и другие мероприятия на высшем уровне.
Будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-азербайджанских отношений дружбы, стратегического партнёрства и союзничества, а также расширения кооперации и обменов в приоритетных направлениях сотрудничества.
4 июля в городе Ханкенди Президент Узбекистана примет участие в 17-м саммите Организации экономического сотрудничества и проведет ряд двусторонних встреч.