Ўзбекистон Президенти давлат ташрифи билан Озарбайжонда бўлади
Ташриф дастурига мувофиқ, 2-3 июль кунлари Боку шаҳрида Олий давлатлараро кенгашнинг иккинчи йиғилиши ва бошқа олий даражадаги тадбирлар бўлиб ўтади.
Ўзбекистон билан Озарбайжон ўртасидаги дўстлик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлаш, ҳамкорликнинг устувор йўналишларида кооперация ва алмашинувларни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилади.
Ўзбекистон Президенти 4 июль куни Хонкенди шаҳрида Иқтисодий ҳамкорлик ташкилотининг 17-саммитида иштирок этади ва қатор икки томонлама учрашувлар ўтказади.

The President of Uzbekistan to pay a state visit to Azerbaijan
According to the visit program, the second meeting of the Supreme Interstate Council and other top-level events are scheduled to take place on July 2-3 in Baku.
The agenda includes discussions on further strengthening friendship, strategic partnership, and alliance between Uzbekistan and Azerbaijan, as well as expanding cooperation and exchanges in priority areas.
On July 4, in the city of Khankendi, the President of Uzbekistan will participate in the 17th Summit of the Economic Cooperation Organization and hold several bilateral meetings.