Ўзбекистон Президенти Грузия билан амалий ҳамкорликни янада кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Савдо-иқтисодиёт, транспорт-логистика ва маданий-гуманитар соҳалардаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
Грузия Бош вазирининг жорий йил март ойида Ўзбекистонга ташрифи давомида эришилган келишувларни амалга ошириш натижалари мамнуният билан қайд этилди.
Фаол идоралараро алоқалар давом этмоқда, ташқи ишлар ва иқтисодиёт вазирларининг учрашувлари ўтказилди. Товар айирбошлаш ва юк ташиш ҳажми, қўшма лойиҳа ва корхоналар сони ошмоқда.
Ўзаро товар етказиб беришни кўпайтириш, қишлоқ хўжалиги, тўқимачилик, электротехника, фармацевтика, озиқ-овқат тармоқларида, шунингдек, логистика соҳасида кооперация лойиҳаларини илгари суриш бўйича мувофиқлаштирилган чоралар кўриш муҳимлиги қайд этилди.

Президент Узбекистана отметил важность дальнейшего расширения практического сотрудничества с Грузией
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества в торгово-экономической, транспортно-логистической и культурно-гуманитарных сферах.
С удовлетворением отмечены результаты практической реализации договорённостей, достигнутых в ходе визита Премьер-министра Грузии в Узбекистан в марте этого года.
Продолжаются активные межведомственные контакты, проведены встречи руководителей внешнеполитических ведомств и министров экономики. Растут объемы товарооборота и грузоперевозок, количество совместных проектов и предприятий.
Отмечена важность принятия скоординированных мер по наращиванию взаимных поставок, продвижению проектов кооперации в сельском хозяйстве, текстильной, электротехнической, фармацевтической, пищевой отраслях, а также в сфере логистики.