Ўзбекистон Президенти Грузия билан амалий ҳамкорликни янада кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
Савдо-иқтисодиёт, транспорт-логистика ва маданий-гуманитар соҳалардаги ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
Грузия Бош вазирининг жорий йил март ойида Ўзбекистонга ташрифи давомида эришилган келишувларни амалга ошириш натижалари мамнуният билан қайд этилди.
Фаол идоралараро алоқалар давом этмоқда, ташқи ишлар ва иқтисодиёт вазирларининг учрашувлари ўтказилди. Товар айирбошлаш ва юк ташиш ҳажми, қўшма лойиҳа ва корхоналар сони ошмоқда.
Ўзаро товар етказиб беришни кўпайтириш, қишлоқ хўжалиги, тўқимачилик, электротехника, фармацевтика, озиқ-овқат тармоқларида, шунингдек, логистика соҳасида кооперация лойиҳаларини илгари суриш бўйича мувофиқлаштирилган чоралар кўриш муҳимлиги қайд этилди.

The President of Uzbekistan emphasizes the importance of expanding practical cooperation with Georgia
The expansion of mutually beneficial cooperation in trade, economic, transport, logistics, and cultural and humanitarian spheres was discussed.
The successful implementation of the agreements reached during the visit of the Prime Minister of Georgia to Uzbekistan in March this year was noted with satisfaction.
Active interagency contacts are ongoing, with meetings held between the heads of foreign affairs ministries and ministers of economy. Trade turnover, freight volumes, and the number of joint projects and enterprises are steadily increasing.
The importance of adopting coordinated measures to boost mutual supplies and promote cooperative projects in agriculture, the textile, electrical, pharmaceutical, and food industries, as well as in logistics, was emphasized.