Каспий бўйидаги "Аваза" туризм зонасида давлатимиз раҳбари Туркман халқининг миллий етакчиси, Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан музокара ўтказди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев, Туркман халқининг миллий етакчиси, Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов ва Озарбайжон Республикаси Президенти Илҳом Алиевнинг уч томонлама учрашуви бўлиб ўтди. Якунда Қўшма баёнот қабул қилиниб, қатор ҳужжатлар имзоланди.
Оммавий ахборот воситалари вакиллари билан учрашувда етакчилар бўлиб ўтган музокаралар натижаларига баҳо бердилар.
Ташриф дастурига мувофиқ, давлатимиз раҳбари Туркманистон ва Озарбайжон етакчилари билан биргаликда "Галкиниш" миллий от спорти гуруҳининг чиқишларини томоша қилди.
Тадбирлар якунлангач, Туркманбоши шаҳри аэропортида Ўзбекистон Республикаси Президентини Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси Раисининг ўринбосари Нокергули Атагулиев ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди.

Рабочий визит в Туркменистан завершился
В прикаспийской туристической зоне «Аваза» глава нашего государства провел переговоры с Национальным лидером туркменского народа, Председателем Халк Маслахаты Гурбангулы Бердымухамедовым.
Cостоялась трехсторонняя встреча Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, Национального лидера туркменского народа, Председателя Халк Маслахаты Гурбангулы Бердымухамедова и Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева. По итогам было принято Совместное заявление и подписан ряд документов.
На встрече с представителями средств массовой информации лидеры поделились оценками результатов состоявшихся переговоров.
В рамках программы пребывания глава нашего государства вместе с лидерами Туркменистана и Азербайджана посмотрел выступления национальной конноспортивной группы «Галкыныш».
По завершении мероприятий визита в аэропорту города Туркменбаши Президента Республики Узбекистан проводил заместитель Председателя Кабинета Министров Туркменистана Нокергулы Атагулыев и другие официальные лица.