Ўзбекистон Президенти Иорданиянинг олий нишони - "Ан-Наҳда" ордени билан мукофотланди
Ушбу мамлакатнинг олий мукофотини давлатимиз раҳбарига Иордания Ҳошимийлар Подшоҳлиги Подшоҳи Абдулла II ибн ал-Ҳусайн шахсан топширди.
- Ушбу мукофотни кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш борасидаги умумий саъй-ҳаракатларимизнинг муносиб эътирофи, шунингдек, мамлакатимизда Учинчи Ренессанс пойдеворини яратаётган Ўзбекистон халқига дўстона муносабат ва ҳурмат ифодаси сифатида катта мамнуният билан қабул қиламан, - деди Президентимиз.
Иордания Подшоҳининг Ўзбекистонга тарихий ташрифи ва самарали музокаралар натижасида мамлакатларимиз ўртасидаги муносабатлар янги шериклик даражасига кўтарилди.
Етакчилар сиёсий, савдо-иқтисодий, инвестициявий, транспорт ва маданий-гуманитар соҳалардаги ҳамкорликни ҳар томонлама ривожлантиришга келишиб олдилар.
Давлатимиз раҳбари Подшоҳ Абдулла II ибн ал-Ҳусайн Иорданиянинг жадал ривожланишига, мамлакатнинг тинчликсевар ташқи сиёсатини амалга оширишга, халқаро ҳамжамиятдаги нуфузи ва таъсири юксалишига қўшган ҳиссасини алоҳида қайд этди.
Президентимиз ушбу юксак мукофот Ўзбекистон ва Иордания халқлари ўртасидаги мустаҳкам дўстлик рамзи сифатида муносиб ўрин эгаллашини таъкидлади.
Давлатимиз раҳбари сўзининг якунида Подшоҳ Абдулла II ибн ал-Ҳусайнга мукофот учун яна бир бор миннатдорлик билдириб, Иордания халқига тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.

Президент Узбекистана награжден высшим знаком Иордании – Орденом «Ан-Нахда»
Высшую награду этой страны главе нашего государства лично вручил Король Иорданского Хашимитского Королевства Абдалла II ибн аль-Хусейн.
– С большой честью принимаю эту награду как достойное признание и оценку наших общих усилий по расширению многогранного сотрудничества, а также как знак дружеского отношения и уважения к народу Узбекистана, создающему основы Третьего Ренессанса в нашей стране, – подчеркнул Президент.
По итогам исторического визита Короля Иордании в Узбекистан и плодотворных переговоров отношения между нашими странами выведены на новый уровень партнерства.
Лидеры договорились всесторонне развивать сотрудничество в политической, торгово-экономической, инвестиционной, транспортной и культурно-гуманитарной сферах.
Глава нашего государства отдельно отметил вклад Короля Абдаллы II ибн аль-Хусейна в стремительное развитие Иордании, реализацию страной миролюбивой внешней политики, рост её авторитета и влияния в международном сообществе.
Президент нашей страны подчеркнул, что эта высокая награда займет достойное место как символ крепкой дружбы между народами Узбекистана и Иордании.
В завершение глава нашего государства вновь поблагодарил Короля Абдаллу II ибн аль-Хусейна за высокую награду и пожелал мира и процветания народу Иордании.