Қозоғистон Президенти Қосим-Жомарт Тоқаев Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёевга миннатдорлик хати йўллади
Хатда мазкур ташрифнинг тарихий аҳамияти қайд этилган бўлиб, у Қозоғистон ва Ўзбекистон ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқдошликни мустаҳкамлашга кучли туртки бергани таъкидланган.
Қозоғистон Президенти Тошкентда ўтказилган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг VII Маслаҳат учрашуви ташкил этилишини ҳам юқори баҳолаган. Унинг сўзларига кўра, минтақа ҳамкорлигининг барча йўналишлари бўйича мазмунли муҳокамалар, қабул қилинган муҳим қарорлар ва ҳужжатлар, шунингдек, Озарбайжоннинг тўла ҳуқуқли иштирокчи сифатида қўшилиши форумга стратегик аҳамиятга эга воқеа мақомини берган.

Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев направил благодарственное письмо Президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву.
В письме отмечено историческое значение этого визита, придавшего мощный импульс укреплению отношений стратегического партнёрства и союзничества между Казахстаном и Узбекистаном.
Президент Казахстана также высоко оценил организацию VII Консультативной встречи глав государств Центральной Азии, состоявшейся в Ташкенте. По его словам, содержательное обсуждение всех направлений регионального сотрудничества, принятые важные решения и документы, а также присоединение Азербайджана в качестве полноправного участника придали форуму статус события стратегического значения.