Ўзбекистон Президенти Озарбайжон Республикаси делегациясини қабул қилди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг самимий саломи ва илиқ тилакларини етказди.
Ўзбекистон – Озарбайжон стратегик шериклиги ва иттифоқчилигини янада кенгайтириш ва чуқурлаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Барча даражалардаги алоқалар фаол экани, товар айирбошлаш барқарор ўсаётгани ва энергетика соҳасида муваффақиятли ҳамкорлик қилинаётгани мамнуният билан қайд этилди.
Нефть ва газ соҳаси, геология-қидирув ишлари, “яшил” энергияни ривожлантириш ҳамда кимё саноатида қўшма лойиҳаларни илгари суриш муҳимлиги таъкидланди.

The President of the Republic of Uzbekistan received a delegation from the Republic of Azerbaijan
The distinguished guest conveyed the sincere greetings and warm wishes of the President of Azerbaijan Ilham Aliyev to the President of Uzbekistan.
The parties reviewed issues related to the expansion and deepening of the strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Azerbaijan.
The active contacts at all levels, the steady growth of trade turnover, and successful cooperation, including in the energy sector, were noted with satisfaction.
The importance of advancing joint projects in the oil and gas sector, geological exploration, green energy development, and the chemical industry was emphasized.