Ўзбекистон Президенти Озарбайжон Республикаси делегациясини қабул қилди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Озарбайжон Президенти Илҳом Алиевнинг самимий саломи ва илиқ тилакларини етказди.
Ўзбекистон – Озарбайжон стратегик шериклиги ва иттифоқчилигини янада кенгайтириш ва чуқурлаштириш масалалари муҳокама қилинди.
Барча даражалардаги алоқалар фаол экани, товар айирбошлаш барқарор ўсаётгани ва энергетика соҳасида муваффақиятли ҳамкорлик қилинаётгани мамнуният билан қайд этилди.
Нефть ва газ соҳаси, геология-қидирув ишлари, “яшил” энергияни ривожлантириш ҳамда кимё саноатида қўшма лойиҳаларни илгари суриш муҳимлиги таъкидланди.

Президент Республики Узбекистан принял делегацию Азербайджанской Республики
В начале встречи высокий гость передал главе нашего государства искренние приветствия и теплые пожелания Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего расширения и углубления узбекско-азербайджанских отношений стратегического партнерства и союзничества.
С удовлетворением отмечены активные контакты на всех уровнях, устойчивый рост товарооборота, а также успешная кооперация, в том числе в сфере энергетики.
Подчеркнута важность продвижения совместных проектов в нефтегазовой сфере, области геологоразведки, развития «зеленой» энергетики и химической промышленности.