Ўзбекистон Президенти амалий ташриф билан Туркманистонда бўлади
Ташриф дастурига мувофиқ, мамлакатимиз етакчиси Туркманистоннинг доимий бетарафлиги эълон қилинганининг 30 йиллиги, Халқаро бетарафлик куни ҳамда 2025 йил "Халқаро тинчлик ва ишонч йили" деб эълон қилинганига бағишланган халқаро форумда иштирок этиши кўзда тутилган.
Ашхобод шаҳрида бўлиб ўтадиган тадбирда хорижий давлатлар ва ҳукуматлар, халқаро ва минтақавий ташкилотлар раҳбарлари ҳам иштирок этади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти форумнинг "Тинчлик ва ишонч: барқарор келажак йўлидаги мақсадлар муштараклиги" мавзусида ялпи сессиясида нутқ сўзлайди.

Президент Узбекистана посетит с рабочим визитом Туркменистан
В соответствии с программой пребывания предусматривается участие лидера нашей страны в Международном форуме, посвященном 30-летию провозглашения постоянного нейтралитета Туркменистана, Международному дню нейтралитета и объявлению 2025 года «Международным годом мира и доверия».
В мероприятии, которое состоится в городе Ашхабаде, также примут участие главы зарубежных государств и правительств, руководители международных и региональных организаций.
Президент Республики Узбекистан выступит на пленарном заседании форума на тему «Мир и доверие: единство целей в интересах устойчивого будущего».