Ўзбекистон Президенти амалий ташриф билан Туркманистонда бўлади
Ташриф дастурига мувофиқ, мамлакатимиз етакчиси Туркманистоннинг доимий бетарафлиги эълон қилинганининг 30 йиллиги, Халқаро бетарафлик куни ҳамда 2025 йил "Халқаро тинчлик ва ишонч йили" деб эълон қилинганига бағишланган халқаро форумда иштирок этиши кўзда тутилган.
Ашхобод шаҳрида бўлиб ўтадиган тадбирда хорижий давлатлар ва ҳукуматлар, халқаро ва минтақавий ташкилотлар раҳбарлари ҳам иштирок этади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти форумнинг "Тинчлик ва ишонч: барқарор келажак йўлидаги мақсадлар муштараклиги" мавзусида ялпи сессиясида нутқ сўзлайди.

The President of Uzbekistan will pay a working visit to Turkmenistan.
The program of the visit includes the participation of the President of our country in the International Forum dedicated to the 30th anniversary of the declaration of Turkmenistan's permanent neutrality, the International Day of Neutrality, and the declaration of 2025 as the "International Year of Peace and Trust."
The event, which will be held in Ashgabat, will also be attended by heads of state and government of foreign countries, as well as heads of international and regional organizations.
The President of the Republic of Uzbekistan will address the plenary session of the forum on the topic "Peace and Trust: Unity of Purpose for a Sustainable Future."
On the sidelines of the summit, the President of Uzbekistan will also hold a number of bilateral meetings.