Давлатимиз раҳбари Туркманистоннинг доимий бетарафлигининг 30 йиллиги, Халқаро бетарафлик куни ва 2025 йил “Халқаро тинчлик ва ишонч йили” деб эълон қилинганига бағишланган халқаро форумда иштирок этди ҳамда нутқ сўзлади.
Ўзбекистон Президенти Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов ва Президент Сердар Бердимуҳамедов билан музокаралар ўтказди.
Делегациялар раҳбарлари ташриф доирасида Ашхободдаги янгиланган Бетарафлик мажмуасига ҳам ташриф буюрдилар.
Тадбирлар якунлангач, Ўзбекистон Республикаси Президентини Ашхобод халқаро аэропортида Туркманистон Вазирлар Маҳкамаси Раисининг ўринбосари Хожамират Гелдимирадов ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди.

Working Visit to Turkmenistan Concludes
The head of state participated in and addressed the International Forum dedicated to the 30th anniversary of Turkmenistan's declaration of permanent neutrality, International Neutrality Day, and the declaration of 2025 as the "International Year of Peace and Trust."
The President of Uzbekistan held talks with the National Leader of the Turkmen People, Chairman of the Halk Maslakhaty (People's Council), Gurbanguly Berdimuhamedov, and President Serdar Berdimuhamedov.
As part of their visit, the heads of the delegations also visited the renovated Neutrality Complex in Ashgabat.
Following the events of the visit, the President of the Republic of Uzbekistan was seen off at Ashgabat International Airport by Deputy Chairman of the Cabinet of Ministers of Turkmenistan, Hojimyrat Geldimyradov, and other officials.