Ўзбекистон Президентининг Покистонга давлат ташрифи бошланди
Покистон ҳаво ҳудудида олий мартабали меҳмоннинг самолётига ушбу мамлакат Ҳарбий ҳаво кучларининг қирувчи учоқлари ҳамроҳлик қилди.
“Нурхон” аэропортида давлатимиз раҳбарини Покистон Президенти Асиф Али Зардорий, Бош вазир Шаҳбоз Шариф ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Икки мамлакатнинг давлат байроқлари кўтарилди, фахрий қоровул саф тортди.
Дастурга мувофиқ, бугун Мудофаа кучлари Олий Бош қўмондони – Қуролли Кучларнинг қуруқликдаги қўшинлар қўмондони, фельдмаршал Асим Мунир, Покистон Бош вазири Шаҳбоз Шариф билан музокаралар ва Олий даражадаги стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтади.

Начался государственный визит Президента Узбекистана в Пакистан
В воздушном пространстве Пакистана борт высокого гостя сопровождали истребители Военно-воздушных сил страны.
В аэропорту «Нурхан» главу нашего государства встретили Президент Пакистана Асиф Али Зардари, Премьер-министр Шахбаз Шариф и другие официальные лица.
Были подняты государственные флаги двух стран и выстроен почетный караул.
В соответствии с программой сегодня состоятся переговоры с Главнокомандующим силами обороны – командующим сухопутными войсками Вооруженных Сил фельдмаршалом Асимом Муниром, Премьер-министром Пакистана Шахбазом Шарифом и первое заседание Совета стратегического сотрудничества высшего уровня.
Завтра, 6 февраля запланированы встреча с Президентом Пакистана Асифом Али Зардари и участие в узбекско-пакистанском бизнес-форуме.