Ўзбекистон Президентига олий давлат мукофоти – “Нишони Покистон” ордени топширилди
Президент Асиф Али Зардорий Покистоннинг олий мукофотини давлатимиз раҳбарига тантанали равишда топширди.
Ушбу нуфузли мукофот кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш борасидаги умумий саъй-ҳаракатларнинг муносиб эътирофи ҳамда Ўзбекистон халқига дўстона муносабат ва чуқур ҳурмат ифодаси экани қайд этилди.
Ўзбекистон – Покистон стратегик шериклиги мазмун жиҳатидан янги босқичга кўтарилиб боришига ишонч билдирилди.
Таъкидлаш жоизки, мазкур юксак мукофот турли йилларда Буюк Британия Қироличаси Елизавета II, АҚШ Президенти Ричард Никсон, Жанубий Африка Республикаси Президенти Нельсон Мандела, Таиланд Қироли Пхумипон Адульядет, БАА Президенти Шайх Зоид бин Султон Ол Наҳаён, Хитой Халқ Республикаси Раиси Ху Цзиньтао, Туркия Президенти Режеп Таййип Эрдоған, Саудия Арабистони Валиаҳд шаҳзодаси Муҳаммад бин Салмон ва бошқаларга берилган.

Президент Узбекистана награжден высшей государственной наградой – Орденом «Нишан-е-Пакистан»
Высшую награду Пакистана главе нашего государства торжественно вручил Президент этой страны Асиф Али Зардари.
Было отмечено, что эта высокая награда является достойным признанием и оценкой совместных усилий по расширению многогранного сотрудничества, а также проявлением отношений дружбы и глубокого уважения к народу Узбекистана.
Выражена уверенность, что узбекско-пакистанское стратегическое партнерство будет неизменно наполняться новым содержанием.
Следует отметить, что данной высокой награды в разные годы были удостоены Королева Великобритании Елизавета II, Президент США Ричард Никсон, Президент ЮАР Нельсон Мандела, Король Таиланда Пхумипон Адульядет, Президент ОАЭ Шейх Заид бин Султан Аль Нахаян, председатель КНР Ху Цзиньтао, Президент Турции Режеп Тайип Эрдоган, Наследный принц Саудовской Аравии Мухаммад бин Салман и другие.