Ўзбекистон Республикасининг Кувайт Давлатидаги Элчихонаси Кувайт ҳудудида бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларига МУРОЖААТИ
Кувайт ҳудудида консуллик рўйхатидан 224 нафар фуқаро ўтган бўлиб, улар билан доимий алоқа ўрнатилган ва вазият юзасидан тушунтириш ишлари олиб борилмоқда.
Шу билан бирга, эҳтимолий чекловлар юзага келиши мумкинлигини инобатга олиб, Элчихона қуйидагиларга амал қилишни тавсия этади:
- расмий давлат идоралари ҳамда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар томонидан берилаётган ахборотни мунтазам кузатиб бориш;
- зарурат бўлмаган ҳолларда одамлар гавжум жойлар ва оммавий тадбирларда иштирок этмаслик;
- ҳарбий ва стратегик аҳамиятга эга объектлар яқинига бормаслик;
- маҳаллий қонунчилик ва хавфсизлик бўйича белгиланган талабларга қатъий риоя қилиш;
- шахсни тасдиқловчи ҳужжатларни доимо ўзингиз билан олиб юриш.
Элчихона ватандошларимизни хотиржамлик ва вазминликни сақлашга, ижтимоий тармоқлар ва айрим ахборот манбаларида тарқатилаётган тасдиқланмаган маълумотларга ишонмасликка ҳамда фақат расмий манбаларга таянишга чақиради. Нотўғри ёки текширилмаган маълумотларни тарқатишдан тийилиш қатъий тавсия этилади.
Фавқулодда ҳолатлар ёки консуллик-ҳуқуқий масалалар юзасидан Ўзбекистон Республикасининг Кувайтдаги Элчихонасига қуйидаги алоқа воситалари орқали мурожаат қилиш мумкин:
Ишонч телефони: +96525396515
Консул Исломхон Тоиров, тел.: +96599427517
Элчихона вазият ривожини доимий мониторинг қилиб бормоқда ва зарурат туғилган тақдирда қўшимча маълумот тақдим этади.

APPEAL of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in the State of Kuwait to citizens of Uzbekistan residing in Kuwait
224 citizens have passed the consular list in Kuwait, with whom constant contact has been established and explanatory work on the situation is being carried out.
At the same time, taking into account the possibility of possible restrictions, the Embassy recommends that you follow the following:
- regularly monitor the information provided by official government agencies and law enforcement agencies;
- avoid crowded places and public events unless absolutely necessary;
- avoid going near military and strategic facilities;
- strictly comply with local legislation and security requirements;
- always carry your identity documents with you.
The Embassy calls on our compatriots to remain calm and collected, not to believe unverified information disseminated on social networks and some information sources, and to rely only on official sources. It is strongly recommended to refrain from disseminating incorrect or unverified information.
In case of emergency or consular and legal issues, you can contact the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Kuwait via the following means of communication:
Hotline: +96525396515
Consul Islamkhon Toirov, tel.: +96599427517
The Embassy is constantly monitoring the development of the situation and will provide additional information if necessary.