Ўзбекистон Президенти амалий ташриф билан Россияда бўлади
Давлатимиз раҳбари “Прагматик мулоқот – барқарор келажак сари йўл” шиори остида ўтадиган 29-Петербург халқаро иқтисодий форумининг ялпи йиғилишида иштирок этади ва нутқ сўзлайди.
Ўзбекистон етакчиси жаҳон иқтисодиётидаги вазият, Ўзбекистон – Россия иқтисодий ҳамкорлигини ривожлантириш истиқболлари борасидаги фикрлари билан ўртоқлашади, шунингдек, мамлакатимизни ривожлантиришнинг бугунги устувор йўналишларига тўхталиб ўтади.
Ташриф дастурида Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан учрашув ўтказиш ҳамда юртимизда биринчи интеграциялашган атом электр станцияси қурилишини бошлаш маросимида иштирок этиш кўзда тутилган.

President of Uzbekistan to pay a working visit to Russia
The Head of State will participate in and address the plenary session of the 29th St. Petersburg International Economic Forum, which will be held under the slogan “Pragmatic dialogue – the path to a stable future”.
The Leader of Uzbekistan will share his vision of the global economy, the prospects for the development of economic cooperation between Uzbekistan and Russia, and will also outline the current priorities of our country’s development.
The program of the visit includes a meeting with the President of the Russian Federation Vladimir Putin, as well as participation in the ceremony to launch construction of the first integrated nuclear power plant in Uzbekistan.