Ўзбекистон Президенти Россия Федерациясига келди
“Пулково” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Россия Федерацияси Ҳукумати Раисининг биринчи ўринбосари Денис Мантуров, шаҳар губернатори Александр Беглов ҳамда бошқа расмийлар кутиб олди.
Ташриф доирасида бугун Ўзбекистон етакчиси Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан учрашув ўтказади ҳамда мамлакатимизда биринчи интеграциялашган атом электр станцияси реакторининг қурилишини бошлаш маросимида иштирок этади.
5 июнь куни давлатимиз раҳбари 29-Петербург халқаро иқтисодий форумининг асосий тадбирларида иштирок этиши кўзда тутилган.

Президент Узбекистана прибыл в Российскую Федерацию
В международном аэропорту «Пулково» высокого гостя встретили первый заместитель Председателя Правительства Российской Федерации Денис Мантуров, губернатор города Александр Беглов и другие официальные лица.
В рамках программы пребывания сегодня лидер Узбекистана проведет встречу с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным, а также примет участие в церемонии начала строительства первого реактора интегрированной атомной электростанции в нашей стране.
5 июня запланировано участие главы нашего государства в основных мероприятиях 29-го Петербургского международного экономического форума.