Ўзбекистон Биринчи хоними Германия Федерал Президентининг рафиқаси билан учрашди
Самимий суҳбатдан сўнг давлат раҳбарларининг рафиқалари Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ҳузуридаги Халқаро инклюзив хабга ташриф буюрдилар.
Олий мартабали меҳмонга хабнинг инклюзив касбий таълимни ривожлантириш, замонавий таълим технологияларини жорий этиш, шунингдек, ёшларни, жумладан, ногиронлиги бўлган шахсларни талаб юқори бўлган кўникма ва касбларни эгаллашда қўллаб-қувватлашга қаратилган фаолияти тақдим этилди.
Ташриф давомида Биринчи хонимлар хабнинг ўқув устахоналари ва лойиҳалари билан танишиб, таҳсил олаётган ўқувчилар билан мулоқот қилдилар.
Элке Бюденбендер Ўзбекистонда инклюзив жамиятни шакллантириш, касбий таълимни ривожлантириш ва ёшлар учун имкониятларни кенгайтириш борасида олиб борилаётган амалий ишларни юқори баҳолади.

Первая леди Узбекистана встретилась с супругой Федерального Президента Германии
После теплой беседы супруги глав государств посетили Международный инклюзивный хаб при Национальном агентстве социальной защиты.
Высокой гостье была представлена деятельность хаба, направленная на развитие инклюзивного профессионального образования, внедрение современных образовательных технологий, а также поддержку молодых людей, в том числе лиц с инвалидностью, в получении востребованных навыков и профессий.
В ходе посещения Первые леди ознакомились с учебными мастерскими и проектами хаба, а также пообщались с учащимися.
Эльке Бюденбендер высоко оценила проводимую в Узбекистане практическую работу по формированию инклюзивного общества, развитию профессионального образования и расширению возможностей для молодежи.