Ўзбекистон Биринчи хоними Германия Федерал Президентининг рафиқаси билан учрашди
Самимий суҳбатдан сўнг давлат раҳбарларининг рафиқалари Ижтимоий ҳимоя миллий агентлиги ҳузуридаги Халқаро инклюзив хабга ташриф буюрдилар.
Олий мартабали меҳмонга хабнинг инклюзив касбий таълимни ривожлантириш, замонавий таълим технологияларини жорий этиш, шунингдек, ёшларни, жумладан, ногиронлиги бўлган шахсларни талаб юқори бўлган кўникма ва касбларни эгаллашда қўллаб-қувватлашга қаратилган фаолияти тақдим этилди.
Ташриф давомида Биринчи хонимлар хабнинг ўқув устахоналари ва лойиҳалари билан танишиб, таҳсил олаётган ўқувчилар билан мулоқот қилдилар.
Элке Бюденбендер Ўзбекистонда инклюзив жамиятни шакллантириш, касбий таълимни ривожлантириш ва ёшлар учун имкониятларни кенгайтириш борасида олиб борилаётган амалий ишларни юқори баҳолади.

After a warm conversation, the spouses of the heads of state visited the International Inclusive Hub at the National Agency for Social Protection.
The distinguished guest was introduced to the hub's activities aimed at developing inclusive vocational education, introducing advanced educational technologies, and supporting young people, including people with disabilities, in acquiring sought-after skills and professions.
During the visit, the First Ladies became familiar with the educational workshops and the hub’s projects, and spoke with students.
Elke Büdenbender highly appreciated the practical activities conducted in Uzbekistan to form an inclusive society, develop vocational education and expand opportunities for young people.