Германия Президенти Ўзбекистонга келди
“Тошкент-Ҳумо” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси Бош вазири ўринбосари Очилбой Раматов ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Расмий ташриф дастурига мувофиқ, икки давлат раҳбарларининг тор ва кенгайтирилган таркибдаги музокаралари бўлиб ўтади. Ўзбекистон – Германия кўп қиррали муносабатларини янада ривожлантириш масалалари муҳокама қилинади.
Томонлар савдо, саноат кооперацияси, энергетика ва “яшил” технологиялар, транспорт ва логистика, фармацевтика ва кимё саноати, қишлоқ хўжалиги соҳаларида амалий ҳамкорликни кенгайтириш, таълим ва гуманитар алмашинувларни фаоллаштириш масалаларига алоҳида эътибор қаратадилар.
Халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб мавзулар юзасидан ҳам фикр алмашилади. Музокаралар доирасида бир қатор янги қўшма лойиҳа ва дастурларни ишга тушириш режалаштирилган.

President of Germany arrives in Uzbekistan
The distinguished guest was met at Tashkent-Humo International Airport by the Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan Achilbay Ramatov and other officials.
In accordance with the program of the stay, talks between the heads of the two states will be held in a contracted and expanded formats. Issues of deepening multifaceted relations between Uzbekistan and Germany will be considered.
The sides will pay particular attention to expanding practical cooperation in trade, industrial cooperation, energy and green technologies, transport and logistics, pharmaceuticals and the chemical industry, and agriculture, as well as intensifying educational and humanitarian exchanges.