Шунингдек, делегациялар раҳбарлари ҳузурида қатор икки томонлама ҳужжатлар алмашилди. Жумладан:
– Ўзбекистон Республикаси Ҳукумати ва Грузия Ҳукумати ўртасида 2026-2027 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастури;
– Ўзбекистон Республикаси Маданият вазирлиги ва Грузия Маданият вазирлиги ўртасида 2027-2030 йилларга мўлжалланган ҳамкорлик дастури;
– Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги ва Грузия Молия вазирлиги ўртасида ўзаро англашув меморандуми;
– “E-Permit” рухсатномалар алмашинуви ахборот тизимини жорий этиш бўйича ҳамкорлик тўғрисида меморандум;
– Қишлоқ хўжалиги соҳасида ўзаро англашув меморандуми;
– Атроф-муҳитни муҳофаза қилиш соҳасидаги ҳамкорлик тўғрисида меморандум;
– Соғлиқни сақлаш соҳасида ўзаро англашув меморандуми;
– Радиациявий ҳимоя ва ядровий хавфсизлик масалалари бўйича ҳамкорлик ҳамда ахборот алмашиш тўғрисида меморандум;
– Меҳнат миграцияси соҳасида ўзаро англашув меморандуми;
– Туризм соҳасидаги ҳамкорлик тўғрисида меморандум.
Шунингдек, ташриф доирасида Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси ҳузуридаги Мажбурий ижро бюроси билан Грузия Адлия вазирлигининг Мажбурий ижро бюроси ўртасида ҳамкорлик тўғрисида меморандум ҳам имзоланди.

В присутствии глав делегаций также состоялся обмен рядом двусторонних документов. В их числе:
– Программа сотрудничества между Правительством Республики Узбекистан и Правительством Грузии на 2026-2027 годы;
– Программа сотрудничества между Министерством культуры Республики Узбекистан и Министерством культуры Грузии на 2027-2030 годы;
– Меморандум о взаимопонимании между Министерством экономики и финансов Республики Узбекистан и Министерством финансов Грузии;
– Меморандум о сотрудничестве по внедрению информационной системы электронного обмена разрешениями «E-Permit»;
– Меморандум о взаимопонимании в области сельского хозяйства;
– Меморандум о сотрудничестве в области охраны окружающей среды;
– Меморандум о взаимопонимании в сфере здравоохранения;
– Меморандум о сотрудничестве и обмене информацией по вопросам радиационной защиты и ядерной безопасности;
– Меморандум о взаимопонимании в сфере трудовой миграции;
– Меморандум о сотрудничестве в сфере туризма.
В рамках визита также был подписан Меморандум о сотрудничестве между Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан и Бюро принудительного исполнения Министерства юстиции Грузии.