Ўзбекистон Президенти Беларусь делегациясини қабул қилди
Учрашув аввалида юқори мартабали меҳмон давлатимиз раҳбарига Беларусь Республикаси Президенти Александр Лукашенконинг самимий саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Ўзбекистон – Беларусь кўп қиррали шериклик муносабатларини янада кенгайтиришнинг долзарб масалалари бўлажак олий даражадаги тадбирларга тайёргарлик нуқтаи назаридан кўриб чиқилди.
Жорий йил май ойида Тошкент вилоятида бўлиб ўтган Ҳукуматлараро комиссия йиғилишининг самарали натижалари мамнуният билан қайд этилди.
Товар айирбошлаш ҳажми жорий йил бошидан буён 32 фоизга ортиб, барқарор ўсиб бормоқда. Қишлоқ хўжалиги, машинасозлик ва бошқа тармоқларда кооперация лойиҳалари амалга оширилмоқда.
Савдо-иқтисодий ҳамкорликни янада кенгайтириш, шунингдек, маданий-гуманитар ва ҳудудлараро алоқаларни фаоллаштириш бўйича мувофиқлаштирилган чоралар кўриш муҳим экани таъкидланди.

President of Uzbekistan receives Belarusian delegation
At the beginning of the meeting, the high-ranking guest conveyed sincere greetings and best wishes from President of the Republic of Belarus Alexander Lukashenko to the head of our state.
The urgent issues of further expanding Uzbek-Belarusian multifaceted partnership relations were considered from the point of view of preparing for upcoming high-level events.
The fruitful results of the meeting of the Intergovernmental Commission held in Tashkent region in May of this year were noted with satisfaction.
The volume of trade turnover has increased by 32% since the beginning of this year and is growing steadily. Cooperation projects are being implemented in agriculture, engineering and other sectors.
It was emphasized that it is important to take coordinated measures to further expand trade and economic cooperation, as well as to intensify cultural, humanitarian and interregional ties.