Ўзбекистон Президенти Қозоғистон билан кўп қиррали шерикликни янада кенгайтириш муҳимлигини таъкидлади
Суҳбат аввалида Олжас Бектенов давлатимиз раҳбарига Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг самимий саломи ва эзгу тилакларини етказди.
Ўзбекистон – Қозоғистон стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада чуқурлаштиришнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Барча даражалардаги фаол мулоқот мамнуният билан қайд этилди. Товар айирбошлаш ҳажмлари ўсиб, яқинда қабул қилинган янги “йўл харитаси” асосида иқтисодиётнинг устувор тармоқларида кооперация лойиҳаларини амалга ошириш давом этмоқда.
Июль ойида бўлиб ўтадиган Ҳукуматлараро комиссия йиғилиши ҳамда Ақтау шаҳрида ўтказиладиган ҳудудлар раҳбарларининг биринчи Кенгашига пухта тайёргарлик кўриш муҳимлиги таъкидланди.

Президент Узбекистана подчеркнул важность дальнейшего расширения многостороннего партнерства с Казахстаном.
В начале беседы Олжас Бектенов передал главе нашего государства искренние приветствия и наилучшие пожелания от Президента Республики Казахстан Касым-Жомарта Токаева.
Были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего углубления узбекско-казахстанского стратегического партнерства и альянса.
Отмечен активный диалог на всех уровнях, отмеченный с удовлетворением. Объем торговли увеличился, и продолжается реализация проектов сотрудничества в приоритетных секторах экономики на основе недавно принятой новой «дорожной карты».
Была подчеркнута важность тщательной подготовки к заседанию Межправительственной комиссии, которое состоится в июле, и первому Совету глав регионов, который пройдет в Актау.