Ўзбекистон Республикасининг Мустақиллиги куни муносабати билан қутловлар учун хорижий ҳамкорларга миннатдорлик
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев хорижий давлатлар ва ҳукуматлар, нуфузли халқаро ташкилотлар ва молиявий институтлар раҳбарлари, таниқли сиёсат ва жамоат арбобларига мамлакатимиз мустақиллигининг 29 йиллиги муносабати билан қутловлар йўллагани учун кўп миллатли халқимиз номидан самимий миннатдорлик билдирди.
Давлатимиз раҳбари Ўзбекистонда амалга оширилаётган кенг миқёсли янгиланишлар ва ижтимоий-иқтисодий ислоҳотларга берилган юксак баҳо ва хайрихоҳлик, икки томонлама дўстлик ва кўп қиррали ҳамкорлик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлашга қаратаётган эътибори, шунингдек, коронавирус инфекцияси тарқалиши оқибатларини енгиб ўтишдаги самарали шериклик учун хорижий ҳамкорларга ташаккур айтди.
Мамлакатимиз хорижий давлатлар ва халқаро ташкилотлар билан узоқ муддатли алоқаларни кенгайтириш, савдо, иқтисодиёт, инвестициялар, инновациялар, транспорт, туризм, фан, тиббиёт, таълим, маданият ва бошқа устувор йўналишларда қўшма лойиҳа ва дастурларни илгари суриш, кўп томонлама тузилмалар доирасида глобал ва минтақавий аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан конструктив мулоқотни давом эттириш учун очиқ ва тайёр экани қайд этилди.
Эслатиб ўтамиз, жорий йилда юздан зиёд хорижий мамлакатлар ва халқаро ташкилотлар раҳбарлари Ўзбекистон Республикасининг Мустақиллиги куни муносабати билан ўз қутловларини йўллаган

Признательность зарубежным партнерам за поздравительные послания в связи с Днем независимости Республики Узбекистан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев от имени многонационального народа нашей страны выразил искреннюю признательность главам зарубежных государств и правительств, видным иностранным политическим и общественным деятелям, руководителям международных организаций и финансовых институтов за направленные поздравительные послания в связи с 29-летием независимости республики.
Лидер Узбекистана поблагодарил партнеров за высокую оценку и поддержку проводимых в стране широкомасштабных преобразований и социально-экономических реформ, внимание к вопросам дальнейшего развития и укрепления двусторонних отношений дружбы и многопланового сотрудничества, а также эффективное взаимодействие в преодолении последствий распространения коронавирусной инфекции.
Подчеркнуты открытость и готовность нашей страны к расширению долгосрочного партнерства с зарубежными странами и международными организациями, продвижению совместных проектов и программ в сферах торговли, экономики, инвестиций, инноваций, транспорта, туризма, науки, медицины, образования, культуры и других приоритетных направлениях, продолжению конструктивного диалога в рамках многосторонних структур по актуальным вопросам глобальной и региональной повестки.
Напомним, что в этом году свои поздравления с Днем независимости Республики Узбекистан направили более ста лидеров зарубежных государств и международных организаций.